Убедителна победа за Балкан на старта на плейофите

(сн. LAP.bg)
28-04-2018 20:06 | Мария Маринова

Балкан записа очаквана победа срещу Академик на старта на плейофите в мъжкото първенство. В среща, изиграна в „Арена Ботевград“, домакините се наложиха над своя съперник с категоричното 99-56 . „Зелените“ контролираха събитията на терена от самото начало и без проблеми спечелиха мача.

Гостите изоставаха сериозно в процента стрелба. Те вкараха първата и единствената си тройка в двубоя, която бе дело на Йордан Минчев, едва в последната минута.

Вторият мач от серията е в понеделник в Правец, а при нов успех Балкан ще се класира за полуфиналите.

Домакините започнаха ударно срещата и отбелязаха 10 безответни точки. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза и след десет минути игра водеха с 26-10. Това позволи на Небойша Видич още през първото полувреме да даде шанс за изява и на тези баскетболисти в състава си, които обикновено не получават много игрово време.  Балкан продължи да поддържа комфортен аванс, който на почивката бе 18 точки.

„Зелените“ продължиха да доминират и след паузата, като преди заключителната четвърт те вече водеха с 29 точки. До края срещата се доиграваше, а Балкан направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за успеха бе Игор Кесар с 20 точки. По 16 отбелязаха Джордан Калахан и Дейвид Хоутън, с 15 точки и 10 борби е Христо Захариев, а Павел Иванов отбеляза 13 точки.

За Академик с 13 токи се отчете Йордан Минчев. Александър Милов добави 10.