Жалгирис срази Олимпиакос за 2-1

(сн. LAP.bg)
24-04-2018 22:39 | BGbasket.com

Жалгирис победи Олимпиакос за втори път в плейофната серия между отборите от Евролигата. Литовският тим се наложи категорично като домакин в мач №3 с 80-60 и поведе с 2-1 в серията. Така тимът се нуждае от още една победа пред собствена публика и ще се класира за финалната четворка. При победа на Олимпиакос в следващия мач в четвъртък серията ще се върне в Гърция за решителен пети мач.

След равностойна първа част Жалгирис имаше малка преднина от две точки, но отлична втора четвърт доведе до двуцифрен аванс за тима на почивката при 47-36. Поредна силна десетка пречупи Олимпиакос, а Жалгирис се откъсна със 17 точки напред. Литовците продължиха силната игра до края, за да закръглят разликата на 20 точки и да направят сериозна заявка за продължаване напред.

Брандън Дейвис записа 18 точки за победителите, а с 13 и 6 борби се включи Паулиус Янкунас. За Олимпиакос 14 точки вкара Василиос Спанулис, а с 11 завърши Браян Робъртс.