Славия с бронз при жените

(сн: BGbasket.com, архив)
24-04-2018 18:37 | BGbasket.com

Славия спечели бронзовите медали в женската А група през този сезон. Баскетболистките на Силвия Пеева се наложиха над Рилски спортист като гост със 71-51 и с 2-0 победи затвориха серията в своя полза.

Гостите започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха със 17-10. Разликата в тяхна полза стана двуцифрена през втория период, но малко преди края на полувремето домакините намалиха изоставането си на 6 точки.

След паузата мачът бе сравнително равностоен, а преди заключителния период Славия водеше с 48-38. В оставащото време до края тимът контролираше събитията на терена и спечели убедително.

Най-резултатна за успеха бе Мартина Николова с 16 точки. По 15 добавиха Естер Мичева и Емилия Янчева. С дабъл-дабъл от 13 точки и 14 борби завърши Антония Филипова.

За Рилски спортист Ивана Николова бе над всички с 18 точки и 9 борби.