Левски Лукойл спечели редовния сезон

(Снимка: LAP.bg)
24-04-2018 20:14 | BGbasket.com

Левски Лукойл спечели първото място в редовния сезон в НБЛ, след като се наложи над Академик София в последния кръг със 78-57.

"Сините" ще се изправят срещу Черно море Тича в първия кръг от плейофите, който стартира след броени дни. Академик София остава шести, което ще го изпрати срещу Балкан в регионален сблъсък от четвъртфиналите.

В мача нямаше особена интрига, като Левски излезе напълно наясно, че се нуждае от задължителна победа за първото място в редовния сезон. И без Станимир Маринов и Неманя Милошевич, "сините" лесно вдигнаха преднина и я поддържаха.

Така още в първата четвърт разликата стигна 15 точки, като нападенията на Академик бяха трудни и най-често неуспешни.

И във втората част гостите нямаха много идеи в атака, но и Левски спря да бележи, за да не се увеличи повече дистанцията.

Почивката дойде при 41-25, като все още Академик се държеше в мача, но нямаше вкарана нито една тройка за 20 минути игра.

Тенденцията продължи и през второто полувреме, вече за 0-15 от тройката за младия тим от Правец, а и взаимодействията не работеха в тяхна полза.

Преди финалната част авансът на Левски Лукойл вече мина 20 точки, след тройка в края на Николай Стоянов за 59-37.

Само за две минути след старта на последния период, фантастичните бързи атаки на "сините" сложиха точка на спора, и от 22,

разликата стана 32, след 10-0.

Пет минути преди сирената Цветомир Чернокожев най-после счупи каръка и реализира тройка за Академик, не че това промени нещо в развоя на срещата.

Именно Чернокожев бе най-резултатен за гостите с 19 точки, 11 добави Александър Милов.

За Левски Лукойл, Николай Стоянов наниза 20 точки, Омари Гудул добави 11 плюс 12 борби, а Павлин Иванов и Крис Минков записаха съответно 13 и 10 точки.