Ямбол излъга Черно море с три точки

Снимка: LAP.bg
24-04-2018 20:15 | BGbasket.com

Ямбол надделя със 71-68 над Черно море Тича в последния мач от редовния сезон на мъжкото баскетболно първенство. След срещата в зала "Диана" двата отбора запазват местата си в класирането до момента. Ямбол е на седма позиция с 8 победи, 16 загуби и 32 точки, а Черно море е на предпоследно място с 5 победи, 19 загуби и 29 точки.

Срещата започна равностойно, като след първите 10 минути домакините имаха преднина само от точка (14-13). Във втората част обаче момчетата на Иван Чолаков се разиграха и поведоха с 14 точки (29-15) 04:25 минути преди почивката. Въпреки това гостите се върнаха в мача и след забивка на Симеон Илиев в последните секунди разликата беше стопена до 2 точки (33-35).

Още в първите минути на третата част се стигна до равенство (35-35) след кош на Николай Грозев, а след тройка на Цветомир Куртев Черно море поведе (40-37). Баскетолистите на Ямбол обаче си върнаха преднината и не позволиха обрат до края на тази четвърт.

В последните минути на срещата интригата отново се върна. След кош на гарда на варненци Цветослав Острев се стигна до ново равенство (65-65) 03:24 минути преди края. След това двата отбора се гонеха в резултата, но в крайна сметка Ямбол успя да се добере до победата.

Най-резултатен за успеха на Ямбол беше Алан Арнет с 23 точки, а Станислав Говедров добави 12.

За Черно море Тича Симеон Илиев завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 13 борби, а Цветослав Острев реализира 16 точки.