Монтана 2003 взе битка №1 от финалната серия

(сн. LAP.bg)
23-04-2018 20:35 | BGbasket.com

Монтана 2003 спечели първия мач от финалната серия в женската А група срещу Берое Стара Загора. Баскетболистките на Стефан Михайлов бяха домакини в зала „Младост“ и се наложиха с резултат 77-60, след като изиграха страхотна втора четвърт. Те ще бъдат домакини и на втората среща утре отново от 18:30 часа, след което серията се мести в Стара Загора. Шампион ще стане отборът, първи спечелил три мача.

След няколко минути игра домакините поведоха с девет точки, но до края на първата четвърт съперникът се приближи на четири за 17-21. Смазващ край на първото полувреме със серия от 21-4 в полза на Монтана даде на тима преднина от над 20 точки на почивката за 47-25. Старозагорки обаче бързо отвърнаха и изиграха много силна трета част, за да стопят голяма част от дефицита си, след като вкараха два пъти повече точки – 24-12. Монтана обаче спечели последния период и отново си върна комфортния аванс, за да излезе победител от мача.

Димана Макариева записа 23 точки и 6 борби за победителките, 20 плюс 6 добави Христина Иванова, а с 12 точки, 9 борби и 6 асистенции се отчете Даниела Петева.

За Берое най-резултатна с 13 точки бе Виолина Кочева, която добави 6 борби и 4 асистенции, а с 10 точки и 8 борби се отчете Александра Петрова.