Берое Стара Загора стигна до финал при жените

(сн. БФБ, архив)
18-04-2018 19:49 | BGbasket.com

Берое Стара Загора е вторият финалист в женското първенство на България. Тимът ще се изправи срещу миналогодишния вицешампион на страната Монтана 2003 във финалната серия, след като днес спечели плейофната полуфиналната срещу Славия с 3-0. Като гости в мач №3 старозагорки се наложиха над славистките с резултат 67-53. Славия ще се изправи срещу Рилски спортист в серията за трето място.

Отборите си размениха по една добра четвърт през първото полувреме, като на почивката гостите водеха само с две точки. Те обаче взеха нещата в свои ръце през втората половина на мача и увеличиха аванса си на 9 точки след 30 минути игра, а до края на мача в поддържаха двуцифрена.

Теодора Динева наниза 28 точки и хвана 6 борби за победителките, 12 точки и 5 асистенции добави Виолина Кочева, а с 10 плюс 14 борби се отчете Габриела Костова.

За Славия 16 точки и 5 борби записа Естер Мичева, а по 12 вкараха Стефка Николова (5 борби) и Антония Филипова (6 борби).