Спартак спря серията от осем поредни загуби във Варна

(сн. LAP.bg)
18-04-2018 20:39 | BGbasket.com

Спартак Плевен записа втора победа в редовния сезон на мъжкия шампионат. Като гости баскетболистите на Александър Дяковски се наложиха над Черно море Тича с резултат 89-76, след като водиха през целия мач. Така те прекъснаха серия от осем поредни загуби и имат актив 2-21, като продължават да са на последното място и да нямат шанс да изместят Черно море, който след този кръг е с 5 победи и 17 загуби. В следващия, предпоследен кръг, Спартак ще приеме Академик Бултекс 99, а „моряците“ ще гостуват на Берое.

След няколко смени на водачеството през първите минути гостите направиха серия от 8-0 и останаха напред до края на първия период, а рано през втория направиха аванса си двуцифрен. Плевенчани запазиха комфортен аванс до почивката, когато вече водеха с 15 за 48-33. Поредна силна част на Спартак след почивката им даде пълен контрол над случващото се на терена и 22 точки преднина след 30 минути на терена. В първите минути на последния период варненци направиха серия от 12-0, за да стопят разликата на осем точки, но времето и силите на тима не стигнаха за обрат и плевенчани си тръгнаха с успеха.

Николай Маринов наниза 24 точки и подаде 5 асистенции за победителите, Уладзимир Крисевич добави 21 плюс 10 борби, а с 16 точки и 7 борби се отчете Константин Коев.

За Черно море Симеон Илиев регистрира 23 точки и 14 борби, а с 16 плюс 6 завърши Цветослав Острев.