Без изненади: Монтана 2003 е на трети пореден финал

(сн. Фейсбук страницата на Монтана 2003, архив)
18-04-2018 16:26 | BGbasket.com

Монтана 2003 очаквано се класира за финала в женската А група. Баскетболистките на Стефан Михайлов победиха Рилски спортист и като гост, този път със 100-55 и след 3-0 в серията ще спорят за титлата за трети пореден път. Съперникът им на финала може да стане ясен още днес. Той ще бъде Славия или Берое Стара Загора, които играят по-късно днес в София. Отборът на Таня Гатева води с 2-0.

Гостите започнаха мача със серия от 8-0 и поддържаха разлика от няколко точки, но Рилски спортист намали изоставането си само на една в средата на частта. След това обаче Монтана 2003 отново взе инициативата и след десет минути игра водеше с 29-17. Вицешампионът продължи да аванса си и на почивката той бе комфортните 24 точки. След паузата тимът контролираше събитията на терена и без проблеми спечели.

Всички баскетболистки в състава на Монтана 2003 се разписаха. Най-резултатна бе Христина Иванова с 19 точки. Цветомира Шаренкапова отбеляза 14, а с по 13 са Дебора Филипова и Радостина Димитрова.

За Рилски спортист единствената с двуцифрен точков актив е Клаудия Пенкова. Тя завърши с 23 точки, като 19 от тях вкара преди почивката.