Младият Академик удари и Спартак

(сн. LAP.bg)
10-04-2018 19:44 | BGbasket.com

Обновеният състав на Академик записа втора победа в елита. След успеха срещу Черно море Тича преди два кръга, днес тимът след като се наложи над Спартак Плевен със 101-73 в среща, изиграна в Спортния комплекс в Правец.

Младоците в отбора на Георги Давидов взеха инициативата от самото начало и спечелиха убедително. Традиционно силното оръжие на гостите – стрелбата от далечно разстояние, този път изневери. Баскетболистите на Александър Дяковски отбелязаха едва 5 тройки срещу 13 за опонента си. Домакините доминираха и в подкошието (49 срещу 29 борби), както и в броя на асистенциите (27 срещу 11).

След този двубой Академик е с баланс 10-11, докато съперникът му е на последното място с една победа от 22 мача.

В следващия кръг Академик приема Берое, докато Спартак Плевен гостува на Черно море Тича.

Въпреки че разполагат с много повече млади състезатели, домакините започнаха уверено мача. Още в първата част те започнаха да трупат разлика и след края й водеха с 29-16. Те поддържаха двуцифрен аванс и през втория период, като на почивката той бе 15 точки. След паузата Академик отново контролираше събитията на терена и направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за успеха бе Иван Алипиев с 27 точки. С 16 точки и 10 борби е Александър Милов, а с дабъл-дабъл завърши и Йордан Минчев – 15 точки и 11 борби. Красимир Димитров отбеляза 13 точки, а 11 има Лъчезар Димитров.

За Спартак Плевен Константин Коев записа на сметката си 20 точки и 11 борби. Герасим Николов вкара 15 точки, с 14 е Милен Дудев, а 13 има Николай Маринов.