Една част стигна на Академик Бултекс 99

(сн. nbl.basketball.bg)
06-04-2018 20:11 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 победи Академик София с 85-65 в среща от мъжкото първенство, изиграна в Пловдив. Ключова за успеха се оказа силната втора четвърт, която домакините спечелиха с 27-12. Отборът на Асен Николов имаше най-сериозно предимство под коша, като овладя 42 борби срещу 25 за съперника.

След този двубой Академик Бултекс 99 е с 15 победи и 6 загуби, но още не се знае какво ще е решението за служебния успех срещу Балкан. Академик София е с баланс 9-11.

В следващия кръг пловдивският тим е домакин на Черно море Тича, докато Академик София приема Спартак Плевен.

Началото на мача бе сравнително равностойно с леко предимство на домакините, които след първата част водеха с 21-15. Постепенно те започнаха да увеличават разликата в своя полза и на почивката тя достигна комфортните 21 точки.

След паузата баскетболистите на Георги Давидов свалиха изоставането си на 14 точки, но преди решителните десет минути пловдивският тим водеше с 64-45. До края Академик Бултекс 99 поддържаше аванса си и без проблеми спечели.

Александър Груев бе най-резултатен за победителите със 17 точки. С 14 е Адриян Секулов, а 13 има Мануел Джонсън. Никола Маравич завърши с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби.

За Академик София над всички с 22 точки бе Йордан Минчев. По 14 добавиха Лъчезар Димитров и Александър Милов.