Монтана 2003 мина с лекота през Славия в рекордно късен мач

(сн. архив, lap.bg)
12-03-2018 23:15 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа очаквана победа в първата четворка на женската А група. Баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха над Славия със 78-55 в среща, изиграна в столичната зала „Универсиада“. Гостите си свършиха работата още през първото полувреме и след почивката на практика мачът се доиграваше.

Двубоят приключи след 23 часа, което е прецедент в женското първенство до момента. Срещата започна с час и половина закъснение, а причината бе волейболният мач между Левски и Пирин, който се игра преди това в зала „Универсиада“. Срещата от четвъртфиналите в Суперлигата завърши в пет гейма след победа с 3-2 за отбора, воден от Владимир Николов.

След този двубой Славия е с баланс 2-4, докато за Монтана 2003 това бе шеста победа от седем срещи. В следващия си мач от първенството "белите" гостуват на Берое Стара Загора. Преди това обаче Монтана 2003 също ще се изправи срещу този съперник, но във финала в турнира за Купата на България.

Монтана 2003 започна мача много уверено и още от началните минути взе инициативата. Тимът започна да трупа разлика в своя полза и след първата част водеше с 25-12. Гостите заиграха още по-добре през втората четвърт, в която позволиха на съперника си да вкара едва 6 точки и на почивката се оттеглиха с аванс от 36 точки. Любопитното е, че през първото полувреме само три баскетболистки на Славия успяха да се разпишат – Стефка Николова, Естер Мичева и Антония Филипова. Тимът на Силвия Пеева имаше само 1 асистенция срещу 18 за опонента си.

След паузата домакините оказаха много по-сериозна съпротива на своя съперник, но преди заключителния период Монтана 2003 все още имаше сериозна преднина от 33 точки. В последната четвърт столичният тим стопи част от изоставането си, но крайният победител отдавна бе ясен.

Стефан Михайлов даде шанс за изява на всички свои баскетболистки. Най-резултатна бе Виктория Стойчева с 16 точки, Цветомира Шаренкапова вкара 15 на рождения си ден, а с 13 е Мария Желязкова.

За Славия Естер Мичева отбеляза 21 точки, а с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби завърши Антония Филипова.