Интригата е жива, ИУ нанесе първа загуба на БУБА

11-03-2018 19:06 | BGbasket.com

Икономическият университет спря фантастичната серия на БУБА от 20 победи и нанесе първо поражение на столичани след 85-81.

Така интригата за шампионската титла остава жива поне още един кръг. Ако ИУ победи Атлетик като гост след седмица, ще се изравни с 8 победи и 1 загуба с БУБА, кръг преди края на сезона в Първа шестица на А група. Това прави победата на БУБА като гост на Берое-2 във финалния кръг задължителна.

Ако завършат при равни победи и загуби, БУБА ще заеме първото място, тъй като в директните двубои има по-добра точкова разлика.

Мачът във Варна очаквано се реши в самия край, когато ИУ сграбчи победата.

БУБА тръгна силно и поведе с 8 до средата на първата част, но след това ИУ се стегна и направи обрат до края на четвъртината, за да дръпне от своя страна със 6.

Страхотен старт имаха Николай Николов и Иван Алипиев, които за пет минути отбелязаха 10 и 11 точки респективно, за ИУ и

БУБА.

След като поведе след една част с 25-22, във втората ИУ успя да се откъсне с цели 10 точки напред, след серия от 7-0. Евгени Хаджирусев обаче взе нещата в свои ръце за гостите скъси дистанцията до почивката само до три точки - 46-43.

Третата част вървеше кош за кош без някой да успее да вземе преднина.

Така се развиваха нещата и в последната четвърт, като две минути преди края резултатът отново бе равен - 78-78.

Милчо Борисов имаше решителен кош и фаул с 44 секунди на таблото за четири точки в полза на ИУ, а БУБА пропусна два шута от тройката в тези финални моменти.

С оставащи 9 секунди два наказателни удара на Деян Карамфилов и грешка в нападение на ИУ дадоха последен шанс на БУБА, но Евгени Хаджирусев не успя да намери продължение на атаката, а реферите не уважиха искането му за фаул срещу него.

Антон Диков от наказателната линия подпечата успеха на ИУ.

Фантастичен мач за ИУ изигра Николай Николов с 25 точки и 8 борби, Николай Грозев добави 18 точки и 8 борби.

БУБА загуби борбата под коша, а от пейката дойдоха само 8 точки. Александър Милов завърши с 27 точки и 13 борби, а Иван Алипиев с 21 точки и 10 борби.