Рилски показа Купата, Академик изигра мъжки 3 части

(Снимка: LAP.bg)
10-03-2018 18:10 | BGbasket.com

Рилски спортист се наложи с 81-68 над Академик София в първи мач от 19-я кръг в мъжкото първенство.

Гостите изиграха страхотни три части и само в последната отстъпиха по-сериозно на противника си.

Срещата в "Арена Самоков" започна с празник, след като отборът избра именно днешния ден, за да покаже Купата пред феновете. Баскетболистите на Рилецо получиха награди от президента Петър Георгиев, който също бе почетен в замяна.

Академик бе без Марин Маринов и Лъчезар Димитров, като вторият все още не е напълно възстановен от контузия. За сметка на това старши треньорът на младия тим Георги Давидов за първи път използва доскоро лекуващия травма Кръстан Кръстанов и новото попълнение Йордан Минчев.

В игра за Рилецо се завърна Денислав Вутев, за първи път след тежката контузия, която претърпя през октомври.

Мачът стартира отлично за гостите, които поведоха бързо с пет точки и поддържаха аванс до средата на втората част. Травис Тейлър държеше самоковци в мача с 16 от първите 21 точки.

Серия от 11-0 за Рилски, след 7 точки на Мирослав Васов направи пълен обрат за домакините, които дори дръпнаха с шест.

До почивката Академик не позволи да се стигне до откъсване и почивката дойде при 40-38.

Нещата не се промениха особено и в третата част, като резултатът бе изравнен в края ѝ до 59-59.

С тройка на Цветомир Чернокожев на старта на последния период Академик дори поведе, но тя бе последвана от 12-0 в полза на Рилецо, завижена от титулярните чужденци в състава.

Още една поредица от 8-0 вече отказа състава на Академик от битката. Рилски спортист не вкара кош през последните три минути от срещата, но и гостите не успяха много да се възползват и в крайна сметка победата остана далеч по-логично в Самоков.

Травис Тейлър в крайна сметка завърши със 17 точки, а Шелдън Джетър и Димитър Маринчешки отбелязаха по 12.

За Академик 18 точки вкара Чернокожев, а по 10 - Иван Алипиев и Георги Дамянов. Йордан Минчев приключи с осем точки и осем борби.