Силен дебют за Виденов, Берое без проблеми

10-03-2018 20:18 | BGbasket.com

Берое записа победа в първия кръг от третото завъртане в мъжкия шампионат като домакин на Спартак Плевен с резултат 115-85. По-силният отбор на старозагорци спечели всички части и логично спечели, а по този начин се изравни в класирането с Академик с по 8 победи и 9 загуби. За тима дебютира ветеранът Филип Виденов. Плевенчани продължават да са последни с победа и 16 поражения. В следващия кръг Берое няма мач, а Спартак гостува на Ямбол.

Домакините се откъснаха напред още в началото, като малко по малко натрупаха аванс от 9 точки след една част. Те продължиха силната си игра в нападение и след като вкараха 32 точки през втората част дръпнаха далеч напред в резултата за 60-38. Нова част, спечелена от Берое, доведе до близо 30 точки разлика, а до края тимът я направи точно толкова.

Петима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив, като най-много – 24 наниза Александър Янев, който добави 9 борби и 6 асистенции. 17 точки и 3 асистенции регистрира 37-годишният Виденов, който беше в игра 20 минути.

Константин Коев се отчете с 23 точки и 8 борби за Спартак, а 19 точки регистрира Николай Маринов.