Академик Бултекс 99 удължи серията си до шест поред

10-03-2018 18:55 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа шеста поредна победа в мъжкия шампионат. В началото на последното за редовния сезон трето завъртане тимът се наложи над Ямбол с 94-81 като домакин. Победата не дойде лесно, като ямболии играха здраво и се бориха до края. С успеха пловдивчани се изравниха с Рилски спортист с по 12 победи и 5 загуби, като по-напред в класирането е единствено Балкан с 13-3. При победа и на Левски Лукойл днес ще има три отбора с еднакъв актив. Ямболии пък са с 5 победи и 12 загуби. В следващия кръг Академик гостува на Левски Лукойл, като това ще е вторият мач между два отбора за следващата седмица, тъй като преди това те ще излязат в мач от Балканската лига. Ямболии пък ще посрещнат Спартак Плевен.

Отборите започнаха мача равностойно и смениха водачеството през първата част, след която домакините имаха малък аванс от 4 точки при 19-15. До почивката Академик не загуби водачеството и стигна до 47-40. След почивката за първи път авансът на домакините се задържа над 10 точки и те влязоха в последната с комфортна преднина от 11 точки. Ямбол обаче избухна със серия в началото на последната десетка и се приближи само на 3 точки при 72-75. Пловдивчани обаче вкараха 8 поредни точки и отново се откъснаха напред и взеха победата.

За победителите най-резултатни с по 22 точки бяха Айзея Юмипиг и Димитър Димитров (11 борби, 5 асистенции). 15 точки и 6 асистенции записа Мартин Дурчев, а 14 и 6 борби – Никола Маравич.

За Ямбол Алан Арнет регистрира 28 точки и 11 борби, 21 точки вкара Брайкъс Перин, а 16 плюс 6 асистенции и 5 борби добави Станислав Говедаров.