Страхотен обрат в края на Левски остави Септември 97 без победа

сн. BGBasket.com
09-03-2018 16:43 | BGbasket.com

Левски постигна втората си победа във втората шестица при жените, след като се наложи над Септември 97 с 54-50 в двубой от осмия кръг.

Това остави Септември все още да чака първата си победа в шестицата. Серия от 11-0 за Левски в последните 6 минути и половина от срещата решиха нейния изход.

Преди това Септември водеше със седем точки, но не си повярва в края, направи много грешки и пропусна страхотна възможност.

Първото полувреме бе равностойно, като Левски поведе със 7-0, но след това символичните домакини изравниха играта.

Седем точки се оказа и най-голямата разлика в мача, но в силна трета част, стартирала с 8-0 за Септември, тя бе стопена.

От своя страна момичетата на Борислава Мандур поведоха със седем в първите минути от финалния период, но катастрофалните шест минути и половина до края на двубоя дадоха всичко на Левски.

Деляна Кадиева и Емилия Тенева доведоха до успешен завършек нещата за "сините" със страхотни изяви във въпросните минути.

Кадиева завърши с 13 точки, половината от тях в края на мача, плюс 10 борби. Анна Стоянова в пореден мач бе най-резултатна за Левски с 19 точки.

Анна-Славина Славчева завърши с 19 за Септември 97.