Рилецо продължи серията си в Балканската в българско дерби

08-03-2018 20:49 | BGbasket.com

Рилски спортист победи Академик Бултекс 99 като домакин в „Арена Саоков“ с 92-85 в българско дерби от редовния сезон на Балканската лига. Така самоковци записаха пета поредна победа и продължават да делят първото място с Блокотехна, като до момента и двата отбора имат по 10 победи и загуба. Пловдивчани пък са с 5 победи и 6 загуби и ще се борят за влизане в четворката. До края на редовния сезон остава само един кръг, в който Рилецо ще срещне Блокотехна в директен сблъсък за първото място. Пловдивчани пък имат 5 победи и 6 загуби до момента и ще се изправят срещу Левски Лукойл. За Файнъл 4 се класират първите два отбора – това са Блокотехна и Рилски спортист, а отборите между трето и шесто място ще играят плейофи за участие във финалите.

Гостите започнаха мача добре и поведоха през първата част. Те останаха напред и през втората, като авансът им се увеличи до 9 точки преди Рилски да направи серия от 11-0 и да поведе за първи път. Равностойната игра продължи до почивката, когато домакините водеха с 4 точки. Темпото се запази и след почивката и след дълга размяна на кошове Рилски успя да отбележи пет поредни точки, за да поведе със 7. Разликата обаче остана малка до края и всичко се реши в последните атаки. Мартин Маринов вкара важна тройка и изведе отбора си с 5 напред при 74 секунди до края, а Академик не успя да направи обрат.

Травис Тейлър наниза 25 точки за победителите, Еван Равънел добави 19 плюс 11 борби, а Мартин Маринов наниза 16 точки.

За Академик Мартин Дурчев беше най-резултатен с 19 точки, а Айзея Юмипиг и Васил Бачев вкараха по 18.