Академик Бултекс 99 разби Башкими след ударно начало

(Снимка: LAP.bg)
06-03-2018 19:40 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа важна победа в Балканската лига. Баскетболистите на Асен Николов победиха Башкими със 102-61 в среща, изиграна в зала „Колодрума” в Пловдив. Домакините стартираха мача със серия от 26-0 и до края контролираха събитията на терена.

След този двубой Академик Бултекс 99 е с баланс 5-5, а съперникът им днес - с 5-6, но и мач повече. При равенство обаче българският отбор ще има предимство заради по-добрата точкова разлика в директните двубои.

В четвъртък Академик Бултекс 99 ще гостува на Рилски спортист в едно от българските дербита в турнира.

Академик Бултекс 99 напълно доминираше от самото начало. Тимът направи впечатляваща серия от 26-0, като повече от седем минути съперникът му не можеше да се разпише. Домакините спечелиха първата част с 32-7, а на почивката преднината им бе 35 точки при 64-29. През второто полувреме пловдивският тим намали оборотите, но въпреки това направи успеха си още по-изразителен.

Най-резултатен за победителите бе Димитър Димитров с 19 точки, като той има и 8 борби. С 18 точки е Васил Бачев, 12 добави Мартин Дурчев, а 10 има Никола Маравич.

За Башкими Винсънт  Золо се отчете с 20 точки. Микаиле Тмушич отбеляза 13 точки, а Кендрим Бирай вкара 11.