Асеновец 2005 остави Септември 97 без победа

03-03-2018 17:07 | BGbasket.com

Асеновец 2005 победи Септември 97 у дома с 68-65 в двубой от втората шестица на женската А група, изигран днес в Асеновград. Мачът бе много оспорван, като до последно победителят не бе ясен.

Това бе четвърта победа за Асеновец 2005 в този етап от шампионата, като тимът има и три загуби. Съперникът му е на дъното в класирането със седем поражения.

В следващия си мач Асеновец 2005 ще играе с Черно море Одесос у дома, докато Септември 97 е домакин на Левски.

Двубоят започна много равностойно и след десет минути игра резултатът бе равен при 13-13. В края на първото полувреме обаче домакините направиха серия от 10-2 и на почивката водеха със 7 точки. След паузата Септември 97 заигра по-добре и бързо стигна до пълен обрат, но преди решителния период Асеновец 2005 отново бе напред с 2 точки. Драмата продължи и в заключителната част, като двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството. Домакините показаха по-здрави нерви в края и измъкнаха успеха.

Най-резултатна за победителите бе Христина Гераскова, която завърши с 22 точки и 9 борби. С 13 точки е Надежда Петрова.

За Септември 97 с 16 точки и 9 борби се отчете Анна-Славина Славчева. Михаела Петрова добави 11 точки.