Български финал за Купата на Македония

сн. ekipa.mk
17-02-2018 21:36 | BGbasket.com

Двама българи ще излязат един срещу друг във финала за Купата на Македония в неделя. Битката за трофея е от 20.00 часа българско време, а финалният турнир се провежда в зала "Ясмин" в Кавадарци.

Работнички на Чавдар Костов отстрани Куманово със 77-68, а МЗТ Скопие на Йордан Минчев победи Блокотехна 89-78 в полуфиналите.

Чавдар Костов както обикновено бе моторът на Работнички, игра цели 39 минути, като в тях записа 10 точки и 7 борби. Тимът му дръпна в резултата през първото полувреме, но след почивката Куманово успя да скъси дистанцията и четири минути преди края на мача свали само до четири разликата.

Работнички все пак приключи нещата в своя полза с опит, но под въпрос за финала е един от най-добрите играчи на тима Маркъс Джинярд.

Йордан Минчев игра три минути в края на първото полувреме в двубоя на МЗТ срещу Блокотехна.

Джордан Крауфорд бе най-добър за столичния тим с 32 точки.