Националките отново нямаха шанс срещу Испания

(сн. БФБ)
13-02-2018 22:50 | BGbasket.com

Националният отбор на България за жени изигра втория си мач срещу европейския шампион Испания в група F на квалификациите за Евробаскет 2019. Тимът ни отново загуби тежко от класния отбор на съперника с 57-97. Така след края и на втория квалификационен прозорец баскетболистките на Стефан Михайлов остават без победа и с четири загуби. Следващият прозорец е през ноември тази година, а тогава отборът ни има домакинство на Украйна и гостуване на Холандия.

Испанките контролираха мача през цялата му продължителност, като още през първото полувреме се откъснаха далеч напред за разлика от 30 точки на почивката при 56-26. Те се откъснаха още по-далеч напред през третата част за 79-40, а в последната отборът ни отстъпи само с точка, но това направи крайната разлика цели 40.

По време на мача организаторите на мача имаха проблеми със статистиката. Все още не е ясно кога ще бъде налична пълната статистика от мача.