Рилски с победа №9, битката за върха продължава

(Снимка: LAP.bg)
08-02-2018 20:18 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава битката с Блокотехна за върха в Балканската лига. Самоковският тим взе победа №9 за сезона след 94-79 срещу СК Тирана.

Рилецо и Блокотехна имат само по едно поражение до момента в надпреварата, а на 14 март се срещат в пряк сблъсък.

По-равностойна между Рилски и Тирана бе само първата четвърт, в която гостите имаха малко по-добра успеваемост и успяха да вкарат 21 точки.

Все пак Рилецо водеше със 6 след първия период, а в началото на втория успя да дръпне още по-сериозно напред. Разликата стигна до 19 точки, преди последователни кошове на Тирана да скъсят до 52-37 на почивката. Само 13 минути от това полувреме бяха нужни за Дарин Иванов, за да вкара 15 точки за домакините.

Две минути след подновяването на играта през второто полувреме Рилски спортист вече постигна своето и качи до 20 аванса си.

В третата част се разиграха стабилно и американските състезатели на Людмил Хаджисотиров, а на терена се появиха и по-малко използвани играчи.

Освен че в игра влязоха всички 11 налични баскетболисти, всеки един от тях успя да се разпише в коша на съперника. В групата на Рилецо бе и Денислав Вутев, който ще има нужда още няколко седмици, за да бъде във форма за игра.

Точно при точките от пейката бе и огромната разлика между двата тима в двубоя, както и в сериозния брой асистенции на сметката на Рилски спортист.

Травис Тейлър отбеляза 17 точки за 18 минути за успеха, 16 добави Дарин Иванов, а 15 - Мартин Маринов.

Ендрит Хюсенаголи се отчете с 27 точки и 10 борби за Тирана, като албанците загубиха и двата си мача в България тази седмица, след като паднаха и от Левски Лукойл във вторник.