ЦСКА не пропусна да удари БУБА, пак скандали между двата тима

сн. BGBasket.com
08-02-2018 13:20 | BGbasket.com

ЦСКА се наложи над БУБА Баскетбол със 65-58 в двубой от Суперлигата за юноши (19), игран в зала "Триадица".

"Червените", които са изиграли най-много мачове от новосъздадената група, имат три победи и три поражения в актива си, докато за БУБА това бе четвърти двубой, и тимът е с две победи и две загуби.

Двубоят премина отново без най-добрите играчи на ЦСКА - Ивайло Тонев, Анди Франсис, Даниел Лозанов, Ангел Димитров, но отсъствието на топреализатора Иван Алипиев се отрази още повече на БУБА.

И двата отбора играха с доста ограничена ротация, а след многото хвърлени усилия на баскетболистите и нервите взеха връх в края.

Дали мачове в тази възраст трябва да бъдат ръководени от само двама съдии отново излезе като въпрос, след като реферите на срещата направиха доста грешки в неговия ход.

Припомнете си какво се случи в първата среща между ЦСКА и БУБА - ТУК и ТУК.

Иначе благодарение на по-добрата си борба, ЦСКА взе превес през първото полувреме, като на почивката водеше с 32-25.

В третата част "червените" успяха да покачат преднината си на десетина точки, а БУБА бе догонващ непрекъснато.

С много усилия БУБА стопи изоставането си в последната четвърт и изравни резултата на няколко пъти.

В решаващ момент обаче символичните домакини направиха фатални грешки в нападение и защита, и така предоставиха инициативата пак за ЦСКА.

В последните 52 секунди се случиха и грозните сцени, след провокативна изява на Марин Маринов към противников играч. Маринов бе изгонен от двубоя, а старши треньорът на БУБА Мануел Марков получи техническо нарушение, което вече окончателно сложи точка на спора.

Разправиите продължиха и след края на срещата, като обидни реплики от страна на агитката на ЦСКА от близки и родители към играчите на БУБА вгорчиха заслужения успех на "червените".

Страхотен мач за ЦСКА изигра Николай Стефанов с 19 точки, включително две важни тройки в последната част.

Най-добър за БУБА в дебюта си при юношите на клуба бе Лъчезар Димитров с 18 точки. В отсъствието на Иван Алипиев, Димитров поведе тима си напред, но късата скамейка и многото грешки наклониха везните в другата посока.

БУБА: Лъчезар Димитров 18, Марин Маринов 10, Николай Михайлов 11, Йордан Атанасов 7, Лъчезар Везирски 7, Андрей Петков 5.

ЦСКА: Александър Ангелов 13, Николай Стефанов 19, Симеон Русинов 8, Емилиян Грудов 11, Георги Кендеров 14.