Академик Бултекс 99 влезе в клуба с по 10 победи

(Снимка: LAP.bg)
03-02-2018 21:48 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 стана четвъртият отбор от мъжкия шампионат с двуцифрен брой победи в редовния сезон. Тимът победи Спартак Плевен като гост с резултат 97-88 в мач от 17-ия кръг за четвърти пореден успех и актив 10-5 и дели третото място с Левски Лукойл, който е със същия актив. Плевенчани пък са последни с актив 1-15, като това беше последният им мач за второто завъртане. В последния кръг от него Академик ще посрещне Берое.

Домакините от Спартак изиграха силно първо полувреме, като след една част водеха с 28-23, а до почивката бяха равностойни на съперника и въпреки че допуснаха обрат, изоставаха само с 2 точки. Академик спечели важната трета част, за да поведе с 8 точки и остана напред до края, за да си тръгне с победата.

Мартин Дурчев записа 25 точки и 8 борби за победителите, 19 плюс 9 добави Никола Маравич, а 12 и 9 – Димитър Димитров. Общо петима баскетболисти на отбора завършиха с двуцифрен актив.

За Спартак в игра влязоха само седем състезатели (също петима завършиха с двуцифрен актив), като 24 точки (4 тройки) отбеляза Николай Маринов, 16 и 6 борби записа Константин Коев, а 15 точки и 11 борби регистрира Уладзимир Крисевич