Монтана 2003 вкара 98 на Славия

02-02-2018 19:35 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа очаквана победа в Първата четворка на женската А група. Тимът спечели у дома срещу Славия с 98-62. Домакините контролираха събитията на терена през по-голямата част от мача и без проблеми победиха.

Те имаха предимство по почти всички статистически показатели. Монтана 2003 спечели борбата под коша, като овладя 54 борби срещу 35 за съперника. Тимът на Стефан Михайлов спечели и при асистенциите – 37 срещу 13. Домакините демонстрираха и много точен мерник от далечно разстояние. Те отбелязаха 10 тройки срещу 4 за Славия.

Това бе трети успех за тях от четири срещи, докато съперникът им е с баланс 1-3.

В следващия кръг Монтана 2003 гостува на Берое Стара Загора, докато на Славия предстои визита на Рилски спортист.

Началото на мача бе равностойно до 4-4. След това домакините направиха серия от 22-0, като повече от осем минути гостите не успяха да се разпишат. Вторият период бе много по-оспорван, но на почивката Монтана 2003 отново водеше с комфортна разлика от 22 точки.

След паузата баскетболистките на Стефан Михайлов продължиха да доминират и преди последната част преднината им достигна 34 точки. Това на практика сложи точка на спора и до края мачът се доиграваше.

Седем състезателки на Монтана 2003 завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна бе Радостина Димитрова с 15 точки. Даниела Петева отбеляза 14, по 11 вкараха Мария Желязкова (плюс 11 борби) и Виктория Стойчева. С по 10 точки се отчетоха Димана Макариева (плюс 10 борби) и Михаела Кашанова.

За Славия Естер Мичева бе над всички с 20 точки. Стефка Николова отбеляза 15, а 12 има Мартина Николова.