Монтана 2003 с важна победа в Адриатическата лига

(сн. LAP.bg)
31-01-2018 20:15 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа важна победа в Топ 8 на Адриатическата лига. Тимът спечели у дома срещу Будучност с 67-61. Българският отбор водеше през повечето време на мача, но бе близо до това да допусне обрат в края.

В следващия кръг Монтана 2003 приема Цървена Звезда, докато Будучност гостува на Медвешчак.

Домакините започнаха много силно мача и само след десет минути игра водеха с 18-6. През втория период играта бе далеч по-равностойна, но на почивката баскетболистките на Стефан Михайлов отново имаха двуцифрен аванс – 13 точки.

След паузата Будучност се доближи само на 6 точки от своя съперник, но българският тим отново увеличи разликата в своя полза, която преди последната част бе 15 точки. Монтана 2003 отново позволи на гостите да се доближат опасно близо в резултата, но успя да удържи аванса си и спечели.

Най-резултатна за успеха бе Христина Иванова с 14 точки. По 11 добавиха Цветомира Шаренкапова и Сара Бут (плюс 13 борби). С по 10 се отчетоха Даниела Петева и Радостина Димитрова.

За Будучност Кристина Топузович отбеляза 13 точки.