Балкан се справи с Ямбол у дома

(Снимка: LAP.bg)
27-01-2018 19:55 | BGbasket.com

Балкан записа 11-ата си победа в мъжкия шампионат и трета поред като домакин на Ямбол. Ботевградчани спечелиха с резултат 97-83 и вече имат 11 победи и 3 загуби, като лидерът Рилски спортист също е с 11 победи, но и със загуба повече. В следващия кръг Балкан гостува на Левски Лукойл в супердерби, а Ямбол посреща Академик София.

Мачът започна доста оспорвано и след обрати през първата четвърт Ямбол беше с 2 точки напред при 25-23. Рано през втория период Балкан обърна и остана напред дълго, а малко преди почивката направи разликата двуцифрена. След подновяването на играта Ямбол свали разликата само на 4 точки, но домакините отново успяха да се откъснат напред. През последния период Балкан запази комфортен аванс и логично изведе мача до победа в своя полза.

За победителите за първи път от близо два месеца и половина в игра влезе Брандън Фортънбъри в самия край на мача. Игор Кесар записа 28 точки, 11 борби и 5 асистенции, по 12 точки добавиха ДиВон Уошингтън и Джордан Калахан.

За Ямбол Алан Арнет отбеляза 26 точки и хвана 9 борби, 15 точки добави Станислав Говедаров, а с 12 и 9 борби се отчете Стоян Петков