Три от три за Берое Стара Загора

(Снимка: LAP.bg)
26-01-2018 20:20 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа трета победа от три мача в първата четворка на женското първенство. След днешния си успех като гости срещу Славия със 79-48 старозагорки вече имат победи срещу всички съперници в групата след едно завъртане. Славия е с победа и две загуби към момента. В следващия кръг Берое гостува на Рилски спортист, а столичанки ще гостуват на Монтана 2003.

Мачът беше равностоен само през първата четвърт, която завърши при равенство – 16-16. Още до почивката обаче гостите взеха контрол над мача и поведоха с 10. Страхотна трета част за тях ги изведе далеч напред в резултата и предреши мача, а до края разликата стана разгромна.

Теодора Динева записа 13 точки за победителките, 11 плюс 6 борби добави Виолина Кочева, а с 10 завърши Петя Бояджиева. Десет баскетболистки от състава на отбора се разписаха в мача.

За Славия Антония Филипова регистрира 15 точки и 6 борби, а 11 плюс 8 записа Естер Мичева.