Драматична победа за Асеновец 2005

26-01-2018 16:06 | BGbasket.com

Асеновец 2005 записа драматична победа в Първата шестица на женската А група. Тимът спечели като гост срещу Септември 97 с 63-60 в среща, изиграна в столичната зала „Триадица“. Двубоят бе много оспорван, а победителят не бе ясен до последно.

Това бе първи успех за гостите във втория етап на шампионата, като те имат и една загуба. Съперникът им е с две поражения.

В следващия кръг Септември 97 гостува на Левски, а на Асеновец 2005 предстои визита на Черно море Одесос.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Домакините поведоха с 18-11 след десет минути игра, но след това гостите направиха обрат и на почивката Асеновец 2005 се оттегли с точка аванс.

След паузата мачът бе много оспорван, а преди последната четвърт Септември 97 водеше с 49-47. Драмата продължи и през заключителния период, а две минути преди края резултатът бе равен при 60-60. Михаела Стефанова изведе Асеновец 2005 напред с тройка 51 секунди преди края. До края нито един от двата отбора не успя да се разпише и гостите спечелиха мача.

Най-резултатна за успеха бе Христина Гераскова с 21 точки. Борислава Христова вкара 19, с 13 е Валерия Алексиева.

За Септември 97 Анна-Славина Славчева завърши с 26 точки и 10 борби. Михаела Петрова отбеляза 15 точки, а 11 има Мина Василева.