Берое спечели българското дерби в Адриатическата лига

24-01-2018 19:43 | BGbasket.com

Берое Стара Загора спечели българското дерби в Топ 8 на Адриатическата лига, след като се наложи у дома над Монтана 2003 със 76-70. Това бе втора победа за тима срещу този съперник в последната седмица.

След този двубой отборът от Стара Загора е с три успеха и шест поражения, докато тимът на Стефан Михайлов е с баланс 5-4.

В следващия кръг Берое Стара Загора гостува на Медвешчак, докато Монтана 2003 приема Будучност.

Гостите взеха инициативата от самото начало и още в средата на първата част поведоха с двуцифрена разлика. Баскетболистките на Таня Гатева обаче отвърнаха със серия от 12-1 и след десет минути игра имаха минимален аванс от 1 точка. Подемът в играта на домакините продължи и през втория период и на почивката те се оттеглиха при резултат 41-34 в своя полза.

След паузата мачът вървеше сравнително равностойно, а преди последната четвърт преднината на Берое Стара Загора бе 10 точки. В заключителните минути Монтана 2003 се доближи само на 4 точки от своя съперник, но домакините удържаха аванса си и не допуснаха обрат.

Най-резултатна за успеха бе Джордан Рейнолдс, която отбеляза 20 точки. С 18 е Тиара Банкс.

За Монтана 2003 Сара Бут завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 16 борби. Цветомира Шаренкапова вкара 13 точки, 12 има Христина Иванова.