Стрелбище в Плевен и най-после първа победа за Спартак

20-01-2018 19:03 | BGbasket.com

Спартак Плевен записа първата си победа за сезона в мъжкото първенство, в 15-я кръг.

В зала "Балканстрой" се случи логичното и по-опитният състав се наложи със 111-71 над Академик София.

Двубоят си бе страшно надстрелване от тройката, като Спартак имаше фантастичен процент, като отбеляза 16 от 24, а Академик вкара 11, пет от тях в първата четвърт.

Младите таланти на Георги Давидов изиграха страхотна първа част, но след това една серия от 14-0 и мощна втора четвърт за Спартак сломи съпротивата им.

За осем минути от втората част Академик реализира само три точки и разликата скочи и мина 20, където на практика приключиха нещата.

В крайна сметка, след страхотната първа част и 29-те точки в нея, във втората Академик реализира само 9 за 57-38 в полза на Спартак на почивката.

Оттам вече и двата състава играеха за удоволствие, като Георги Давидов раздели минути между всичките си играчи.

Уладзимир Крисевич с 26 точки бе най-резултатен, 21 добави Константин Коев (5 тройки). По четири тройки нанизаха и Милен Дудев, и Николай Маринов.

Иван Алипиев отбеляза 18 за Академик, Марин Маринов и Георги Дамянов записаха по 9.