Левски Лукойл прескочи осакатен Черно море за среща с Балкан на полуфинал

(Снимка: LAP.bg)
17-01-2018 19:42 | BGbasket.com

Левски Лукойл взе втора победа над Черно море Тича в четвъртфинала за Купата на България, този път със 70-63 като гост във Варна и си осигури среща с Балкан на полуфиналите.

В първия двубой в София "сините" до голяма степен си бяха осигурили класирането, с разликата от 20 точки, а преследваният от контузии отбор на Черно море нямаше възможност да отговори на реванша, въпреки че ограничи съперника до 70 точки.

Отново без Милян Боцка, Дарин Великов остана и без другия си гард Цветослав Остревоще в първите минути, след като той изкълчи глезена си. Това даде доста игрово време на 16-годишния Михаил Молдов, оставил отлично впечатление в началото на сезона.

Първата четвърт във Варна не бе много резултатна, като Левски не успя да отбележи тройка, но след 10 минути "сините" водеха с точка - 16-15. Вторият период стартира силно за Черно море, след 8 точки в първите три минути на младия Николай Николов. С три тройки в тези начални моменти от четвъртината, варненци дръпнаха със 7 напред.

Още в началото на втората четвърт всички 12 играчи на гостите вече се бяха появили в игра. Христо Николов и Джъстин Нокс взеха нещата в свои ръце в следващите минути и Левски настигна съперника бързо, а след първото полувреме "сините" водеха с три - 37-34.

Същото дуо за Левски внесе атракция на старта на второто полувреме, а неприятностите за Черно море нямаха край, като контузия в крака получи и Веселин Георгиев. Без да дръпне сериозно в никакъв етап от двубоя, Левски поддържаше преднината си до финала му без проблеми.

С 18 точки за успеха завърши Христо Николов, а Нокс добави още 14 точки.

Левски завърши само с три тройки и загуби борбата под коша, но 25-те грешки на Черно море неутрализираха този показател.

С 15 точки и 11 борби приключи Симеон Илиев за варненци, по 14 точки добавиха Николай Николов и Драган Тубак.