Нова победа за Монтана 2003 в Топ 8

(Снимка: LAP.bg)
17-01-2018 18:42 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа втора победа в Топ 8 на Адриатическата лига за жени. Като домакин българският отбор разби Трешневка 2009 с 82-51. Така баскетболистките на Стефан Михайлов вече имат 5 победи и 3 загуби в общия си актив, а хърватките са с 3-5. Следващият мач на монтанки е като гост срещу другия български отбор в турнира – Берое Стара Загора.

Домакините започнаха мача със серия от 9-0 и увеличиха преднината си още повече за 25-13 след една част. Те запазиха аванса си до почивката след равностойна втора четвърт, а през третата дръпнаха до 25 напред. До края нямаше как да се случи изненада и Монтана спокойно доигра мача.

Сара Бут записа 19 точки и 11 борби за победителките, по 14 отбелязаха Димана Макариева (16 борби) и Христина Иванова, а 12 плюс 9 асистенции и 5 борби регистрира Милана Живадинович.

За Трешневка Карла Яревец бе над всички с 21 точки, 7 борби и 4 асистенции.