Балкан вкара 106 на Спартак Плевен

13-01-2018 20:36 | BGbasket.com

Балкан записа убедителна победа при домакинството си на Спартак Плевен в среща от мъжкото баскетболно първенство. Тимът от Ботевград се наложи над своя съперник със 106-76. Домакините поведоха от самото начало и до края на изпуснаха аванса си.

В този двубой Христо Захариев се завърна в игра, след като пропусна последните мачове заради контузия. Дебют за тима от Ботевград направи и новото попълнение Джордан Калахан.

В следващия кръг Балкан гостува на Берое, докато Спартак Плевен посреща Академик.

Серия от 10-0 за домакините даде начало на мача. След това гостите заиграха по-добре и след десет минути игра Балкан водеше с 22-15. Вторият период бе много равностоен, като на почивката преднината на „зелено-белите“ бе 12 точки. Спартак Плевен не допусна разликата в полза на домакините да стане по-голяма най-вече заради добрия си мерник от далечно разстояние – 8 тройки от 15 опита.

След паузата обаче баскетболистите на Небойша Видич взеха инициативата и преди заключителния период преднината им вече бе 29 точки. До края Балкан поддържаше комфортен аванс и без проблеми спечели.

Всички баскетболисти на Балкан се разписаха в този мач. Най-резултатен за успеха бе Игор Кесар с 23 точки. Христо Захариев отбеляза 18, Павел Иванов вкара 14, ДиВон Уошингтън се отчете с 12, а 10 има Дейвид Хоутън.

За Спартак Плевен Константин Коев отбеляза 21. Герасим Николов е със 17, Ивко Ивков добави 15, Уладзимир Крисевич има 14.