Рилски надстреля Спартак в Плевен за три поред

06-01-2018 19:42 | BGbasket.com

Рилски спортист записа третата си поредна победа в мъжкия шампионат на България, като гост отборът победи Спартак Плевен с резултат 105-89 във високо резултатен мач. Самоковци се откъснаха напред след силна втора част и взеха категорична победа, въпреки че съперникът им наниза 13 тройки. Към момента те имат 9 победи и 3 загуби и са в челото на класирането, а плевенчани са последни с нула победи и 12 поражения. В следващия кръг Рилецо посреща Берое, а Спартак гостува на Балкан.

Отборите вкараха общо 59 точки през първата четвърт, която беше доста оспорвана, а след обрати и изравнявания се стигна до точка преднина в полза на домакините. Рилски продължи със силното нападение до почивката, но успя да ограничи съперника си и да се откъсне напред в резултата за 64-46. Отборите изиграха нова част с висока резултатност след почивката, завършила наравно – 28-28, което запази аванса на гостите. До края те задържаха преднината си и си тръгнаха с победата.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. 28 точки и 10 борби записа Еван Раванел, а по 16 и 7 борби добавиха Мартин Маринов и Травис Тейлър.

За Спартак 31 точки наниза Николай Маринов, 18 добави Герасим Николов, а с 16 и 8 асистенции се включи Милен Дудев.