Академик Бултекс 99 спря устрема на Балкан

06-01-2018 19:57 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 взе реванш от Балкан за загубата в предишния мач между двата тима. Съставът на Асен Николов се наложи над своя съперник у дома с 80-70 и прекъсна победната му серия. Пловдивският тим водеше в резултата почти през целия мач и заслужено спечели.

Повторен дебют за отбора направи Димитър Димитров, докато първи официален мач изигра и другото ново попълнение Никола Маравич. За Балкан не игра Христо Захариев.

След този мач Академик Бултекс 99 е със седем победи и пет загуби, докато съперникът му е с баланс 8-3.

В следващия кръг Академик Бултекс 99 гостува на Академик в Правец, а Балкан посреща Спартак Плевен.

След размяна на кошове в началните минути, домакините направиха серия от 15-0 и се откъснаха напред в резултата, а след първата част водеха с 26-15. Баскетболистите на Небойша Видич заиграха по-добре през втория период и намалиха част от изоставането си, но на почивката преднината на Академик Бултекс 99 отново бе двуцифрена – 13 точки.

Балкан показа различно лице след паузата и преди заключителните десет минути стопи пасива си само на 3 точки. Малко след началото на последната част гостите изравниха за 59-59 и върнаха интригата в мача. Домакините обаче отново поведоха с няколко точки и до края не допуснаха обрат.

Много силен мач изигра Димитър Димитров, който завърши с 25 точки, 8 борби и 6 асистенции. Никола Маравич се отчете с 18 точки и 8 борби, Мартин Дурчев вкара 12 точки.

За Балкан Венцислав Петков бе най-резултатен с 19 точки. Павел Иванов добави 13, 11 има Девин Брукс (плюс 9 борби), а с 10 е Игор Кесар.