Хасково 2012 и Берое Стара Загора завършиха годината с победи

23-12-2017 16:03 | BGbasket.com

Хасково 2012 и Берое Стара Загора завършиха годината с убедителни победи. В срещи от регион Изток на женската А група шампионките спечелиха без проблеми  у дома срещу Асеновец 2005 с 96-35, докато тимът на Таня Гатева победи Черно море Одесос като гост със 117-59.

Баскетболистките на Елена Станкова взеха инициативата от самото начало и още след десет минути игра те водеха с 24-11. През втория период домакините продължиха да увеличават аванса си и на почивката той бе 34 точки. След паузата на практика мачът се доиграваше, а Хасково 2012 направи победата си още по-изразителна. Това обаче не  е изненада за никой предвид факта, че шампионките играят с много по-опитен състав, докато съперникът им разчита предимно на млади момичета.

Най-резултатна за успеха бе Вили Крачолова, която се отчете с 22 точки, 10 борби и 9 асистенции. Още две състезателки на Хасково 2012 направиха с дабъл-дабъл. Милена Томова  завърши с 21 точки и 12 борби, а Зорница Костова записа на сметката си 19 точки и 12 борби. Виолина Кочева отбеляза 14 точки, а 10 има Катерина Рудева.

За Асеновец 2005 с 15 точки се отчете Христина Гераскова, като тя има и 10 борби.

Берое Стара Загора също нямаше проблеми край морето. Още през първата част отборът натрупа двуцифрен аванс, който след десет минути игра беше 16 точки. Въпреки опитите на младия тим на Черно море Одесос да се върне в мача, гостите направиха аванса си още по-голям, като на почивката той бе 22 точки. Ситуацията на терена не се промени и през второто полувреме и Берое Стара Загора без проблеми спечели.

Най-резултатна за успеха бе Петя Бояджиева с 31 точки, като тя има и 9 борби. Габриела Николова отбеляза 21, с 19 е Теодора Динева, а по 11 добавиха Евгения Нацкина (плюс 10 отнети топки) и Стефани Пендова.

С дабъл-дабъл за Черно море Одесос се отчете Юлияна Вълчева, която има 27 точки и 13 борби. Адриана Балтанова вкара 10 точки.