Осма победа за Атлетик след силен край в Ботевград

13-12-2017 18:42 | BGbasket.com

Отборът на Атлетик записа трета поредна и общо осма победа в редовния сезон на западния регион на мъжката А група. В мач от междинния 11-и кръг като гост тимът се наложи над Балкан -2 със 78-71 в обновената зала „Георги Христов“ в Ботевград. Столичният тим има и две загуби до момента и заема второ място във временното класиране, а ботевградчани, които претърпяха пето поредно поражение днес, делят последното място с актив 2-8. В 12-ия кръг в неделя Атлетик гостува на ЦСКА, а Балкан няма мач.

След равностойна игра и смени на водачеството през първата част се стигна до равенство при 22-22, в темпото се запази до почивката, като точно преди края на първото полувреме домакините успяха да вземат малък аванс за 45-39. Статуквото се запази през третата четвърт, но гостите решиха мача в края. Те започнаха последната десетка със серия от 14-0, с която заличиха дефицита си и поведоха, а в последните атаки нервите им бяха по-здрави и удържаха победата.

Тодор Захариев завърши с 22 точки и 15 борби в мача, 21 отбеляза Михаил Танев, а с 14 и 7 асистенции се включи Пламен Дончев.

За Балкан Румен Василев записа 22 точки и 7 борби, 16 плюс 15 борби и 7 отнети топки регистрира Радослав Кочев, а с 13 точки се отчете Здравко Христов.