Кош със сирената донесе успеха на Левски 2014 срещу Академик Бултекс 99

13-12-2017 20:24 | BGbasket.com

Левски 2014 спечели едно от българските дербита в Балканската лига. Баскетболистите на Константин Папазов се наложиха като гост над Академик Бултекс 99 в драматичен и оспорван мач, завършил при резултат 69-67. „Сините“ водеха с 21 точки в средата на мача, но допуснаха обрат и трябваше да треперят до последно за успеха. Победният кош бе отбелязан от Веселин Веселинов със сирената.

След този двубой Левски 2014 е с три победи и три загуби, докато съперникът им е с два успеха от шест срещи.

Академик Бултекс 99 гостува на СК Тирана в следващия си мач от турнира, докато Левски 2014 посреща Рилски спортист.

Началото на двубоя бе много равностойно, като играта вървеше кош за кош. След това обаче гостите вкараха 10 безответни точки и се откъснаха напред в резултата. В края на частта пловдивският тим намали пасива си и след десет минути игра изоставаше с 12-16. Левски 2014 заигра още по-добре през втория период и на почивката преднината на тима вече бе 16 точки.

След паузата разликата в полза на гостите мина границата от 20 точки и по всичко изглеждаше, че те ще спечелят убедително. Академик Бултекс 99 обаче не се предаде и след серия от 20-4 се доближи само на пет точки от своя съперник. Столичният тим обаче удържа аванса си и преди заключителната четвърт водеше с 8 точки. Подемът в играта на домакините продължи и малко след началото на последната част те стигнаха до пълен обрат. Драмата продължи и след това, като осем секунди преди края се стигна до ново равенство при 67-67. Левски 2014 имаше последното нападение, а Веселин Веселинов донесе победата на своя тим с кош със сирената.

Над всички за Левски 2014 бе Никола Маравич, който завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби. Станимир Маринов се отчете с 15 точки, Иван Алипиев добави 13, с 12 е Алекс Симеонов.

Най-резултатен за Академик Бултекс 99 бе Шакир Смит с 20 точки. Мартин Дурчев вкара 12, 10 има Мануел Джонсън.