ЦСКА взе трета победа в А група

13-12-2017 16:50 | BGbasket.com

ЦСКА се наложи с 91-54 над Рилски спортист-2 в двубой от междинния 13-ти кръг в Западната А група.

За "червените" това бе трета победа в шампионата, докато Рилски регистрира осмо поражение.

И двата отбора играха без двама основни състезатели - ЦСКА без Анди Франсис, а Рилски без Мирослав Васов, които лекуват контузии.

ЦСКА взе огромен аванс още през първото полувреме, с 48-27 и на практика приключи всичко рано-рано. И третата четвърт бе с огромна разлика в полза на домакините и авансът продължи да расте, за да стигне и до 41 точки преди края.

На два пъти по време на мача от тавана на зала "Румен Пейчев" падна мазилка в областта на наказателната линия на единия от кошовете. За щастие, играчите бяха в другата половина на игрището и нямаше инциденти. В почистването на терена се включи старши-треньорът на "червените" Йордан Колев.

Капитанът на ЦСКА Ивайло Тонев записа перфектния мач, като не пропусна нито веднъж от игра, а единствените му два пропуска дойдоха от фаула. Тонев приключи с 19 точки за 16 минути на терена, към които добави 5 асистенции и 5 откраднати топки.

Робърт Георгиев добави 13 точки и 8 борби, 13 вкара и Георги Кендеров.

За Рилски спортист Даниел Петров реализира 17, а Боян Боянов - 10.