Рилецо с първа загуба в Балканската, Блокотехна го изравни

12-12-2017 19:42 | BGbasket.com

Рилски спортист претърпя първата си загуба за сезона в Балканската лига. Тимът загуби като домакин на Блокотехна с 64-87 в мач от седмия кръг на редовния сезон в турнира. Така отборите се изравниха на върха във временното класиране, като до момента имат по 5 победи и загуба. На българския тим му предстои пореден тежък мач – срещу Лукойл Академик в събота, а в следващия си европейски мач на 19-и декември той ще бъде домакин на Башкими.

Гостите от Македония започнаха по-силно още от началото и натрупаха комфортна преднина през първата четвърт за 25-16. Рилски успя да бъде равностоен до почивката и не позволи по-голямо откъсване на съперника след равна втора четвърт. След подновяването на играта обаче гостите продължиха да са категорично по-силният отбор и натрупаха аванс от над 20 точки, контролирайки случващото се на терена, за да стигнат до убедителната победа.

За Рилски спортист Травис Тейлър записа 17 точки и 5 борби, а по 9 отбелязаха Дерек Райт и Дарин Иванов.

За победителите петима записаха двуцифрен актив, а най-резултатен с 20 точки беше Данило Миятович.