Академик Бултекс 99 пропиля 25 точки, но оцеля в Стара Загора

09-12-2017 20:07 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа драматична победа срещу Берое в среща от мъжкото първенство, изиграна тази вечер в Стара Загора. Баскетболистите на Асен Николов се наложиха над своя съперник с 94-91. Въпреки че поведоха с 27 точки по време на срещата, накрая те позволиха на Берое да стопи разликата само на 2 и бяха близо до това да допуснат обрат в последните секунди.

Това бе пети успех за тима от Пловдив, като той има и три поражения. Загубата пък бе пета поредна за Берое, който е с баланс 3-5.

В следващия кръг Берое посреща Спартак Плевен, докато Академик Бултекс 99 гостува на Ямбол.

Домакините започнаха по-добре мача и поведоха с 10-4. В следващите минути те поддържаха аванс от няколко точки, но в края на частта Академик Бултекс 99 направи обрат и след десет минути игра водеше с 3 точки. Вторият период започна по кошмарен начин за Берое. Гостите направиха серия от 20-2 и се откъснаха напред с комфортна разлика. В края на полувремето баскетболистите на Любомир Минчев заиграха по-добре, но на почивката изоставането им все още бе значително - 18 точки.

Разликата в полза на Академик Бултекс 99 достигна 27 точки малко след началото на третата четвърт. Когато изглеждаше, че нещата отиват към разгром, Берое отвърна със серия от 16-2 и върна надеждите на феновете си за обрат в мача. Подемът в играта на тима от Стара Загора продължи и през заключителния период, който започна при 11 точки преднина за гостите. Берое се доближи само на 2 точки от своя съперник 42 секунди преди края и вдигна на крака хората в залата. До края обаче домакините не успяха да отбележат от трите си опита и загубиха мача.

Трима баскетболисти на Академик Бултекс 99 завършиха с по 19 точки – Мартин Дурчев, Станислав Ваклинов и новото попълнение Седрик Боуен. Айзея Юмипиг вкара 17, а с 14 е Васил Бачев.

За Берое над всички бе Александър Янев с 28 точки и 14 борби. Алекс Дейвис отбеляза 22 точки, 19 има Майк ДиНуно.