И Славия не успя да спре Монтана 2003

09-12-2017 17:09 | BGbasket.com

Монтана 2003 продължава без грешка от началото на сезона в женската А група. Баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха като гост над втория във временното класиране Славия с 95-66 в среща от западния регион, изиграна в столичната зала „Универсиада“. Гостите взеха инициативата от самото начало и до края не изпуснаха водачеството си.

Победата бе седма за Монтана 2003, като тимът няма нито едно поражение. Славия е с пет победи, като единствените две загуби на тима са именно срещу този съперник.

В следващия кръг Славия посреща Септември 97, докато Монтана 2003 гостува на Левски.

Гостите започнаха много уверено мача и след десет минути игра вече водеха с двуцифрена разлика при 25-14. Славия оказа по-сериозна съпротива на своя съперник през втория период, като играта бе сравнително равностойна. В края на полувремето обаче Монтана 2003 отново увеличи преднината си, като на почивката тя стигна 18 точки.

След паузата Славия опита да се върне в мача, но гостите поддържаха комфортна разлика, която преди последната част достигна 24 точки. Това на практика сложи точка на спора, като до края Монтана 2003 направи победата си още по-изразителна.

Христина Иванова бе най-резултатна за победителите с 22 точки. С по 13 завършиха Виктория Стойчева, Димана Макариева (плюс 10 борби) и Даниела Петева (плюс 11 борби). С 10 точки се отчете Радостина Димитрова.

За Славия с 21 точки и 9 борби завърши Естер Мичева. Антония Филипова добави 16 точки, а 10 има Стефка Николова.