Отново малко не стигна на Монтана срещу Партизан

06-12-2017 20:27 | BGbasket.com

Монтана отстъпи със 71-77 на Партизан в зала "Младост" и за втори път остана на косъм от победата срещу сръбкините.

Българският тим регистрира трето поражение в Адриатическата лига за жени, като две от тях дойдоха именно от Партизан.

В Белград Монтана загуби с три точки разлика, а днес до последно можеше да изкопчи победата.

Това бе и предпоследно домакинство за тази година за монтанчанки, които на 20 декември приемат Рагуза.

Партизан поведе с 6 точки в първата четвърт, а в останалите три на таблото имаше пълен паритет - 14-14, 18-18 и 24-24.

Накрая обаче същите шест точки от началото се оказаха и финалната разлика.

Минута и половина преди края Димана Макариева с фантастична тройка доближи Монтана само на 1 точка от съперника - 67-68.

Последваха обаче няколко пропуска, Партизан вкара от своята страна пет безответни точки и 30 секунди преди сирената водеше с 6.

Въпреки кошовете на Виктория Стойчева и Христина Иванова в тези финални секунди, от наказателната линия

Партизан си затвърди победата.

Сара Буут бе най-резултатна с 19 точки и 10 борби за Монтана. Макариева добави 15, а Стойчева и Иванова по 11.