Рилски помете и Тирана в Балканската лига

05-12-2017 21:25 | BGbasket.com

Рилски спортист записа нова победа в Балканската лига, след 99-78 при гостуването си в Тирана на едноименния тим.

Самоковци остават и единствения отбор без поражение този сезон. В четвъртък те ще изиграят и отложения двубой от първия кръг срещу Башкими в Призрен, Косово.

Още първата част бе фантастична за Рилецо, като българският състав наниза 34 точки за 10 минути, срещу 17 за Тирана.

Втората и третата част преминаха с лек превес за домакините, но разликата от първата четвърт бе достатъчна да държи напред Рилски спортист, а в последния период те натрупаха солидната преднина за крайния резултат.

Людмил Хаджисотиров пусна в игра абсолютно всички играчи, които бе взел в Албания, а единствено Николай Гелов не успя да се разпише за двете си минути на терена.

Шестима играчи на Рилецо завършиха с двуцифрен точков актив, а Мартин Маринов и Еван Раванел вкараха по 17.

Американският център оформи и дабъл-дабъл с 10 борби.