Академик спря слабата серия и влоши тази на Спартак

(сн. sportenplovdiv.com)
01-12-2017 20:28 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 прекъсна серията си от три поредни загуби в мъжкия шампионат с домакинска победа с 94-75 срещу Спартак Плевен. Пловдивчани бяха напред през целия мач, за да стигнат до успеха и вече имат актив 4-3. Баскетболистите на Александър Дяковски пък все още нямат победа и са в дъното на класирането с 8 загуби. В следващия кръг Академик Бултекс 99 гостува на Берое, а Спартак няма мач.

Домакините започнаха със серия от 10-2, но Спартак успя да навакса бързо и да се приближи в резултата за разлика от 4 точки след първата част. Силна серия на Академик в началото на втория период доведе до 28-14, а преди почивката разликата стигна и 20 точки. След подновяване на играта пловдивчани запазиха комфортния си аванс, а след като спечелиха и третата част се откъснаха с 25 точки напред. До края темпото се запази и Академик логично стигна до победа.

За победителите Айзея Юмипиг наниза 27 точки (7/10 от тройката), 16 и 5 асистенции добави Шакир Смит, а с 15 точки и 7 асистенции се включи Мартин Дурчев.

За Спартак Николай Маринов записа 20 точки и 8 борби, а с 15 плюс 6 се отчете Константин Коев.