Монтана 2003 загуби битката за първо място от Цинкарна Целе

29-11-2017 20:55 | BGbasket.com

Монтана 2003 загуби от словенския Цинкарна Целе като гост с 65-68 в сблъсъка на двата най-силни отбора от група В на редовния сезон на Адриатическата лига за жени. До днес и двата тима бяха с актив 5-1, а мачът им беше директен сблъсък за първо място във временното класиране. Вече Целе е с 6-1, а Монтана – с 5-2. В следващия кръг българският тим посреща Партизан 1953.

Монтанки започнаха мача с отлична серия от 12-4 и запазиха стабилна преднина през цялата първа четвърт, завършила при 25-14 в тяхна полза. Още до почивката обаче домакините успяха да наваксат и след силен втори период стопиха целия си дефицит, за да стигнат до точка аванс при 38-37 след две части. Целе остана напред след почивката, макар и да не успя да натрупа по-стабилен аванс. Тимът остана напред до средата на последната четвърт, когато Монтана изравни резултата. Последва серия от 8-2 в полза на словенките, която предреши мача и въпреки усилията на българския тим в края, той не успя да настигне съперника отново.

За Монтана най-резултатни с по 14 точки бяха Христина Иванова и Сара Бут (12 борби), а с 12 точки, 8 борби и 4 асистенции завърши Даниела Петева.

За победителките Андреа Марич регистрира 15 точки и 8 борби, а с 14 точки и 9 борби се отчете Ива Слоншак.