Черно море се измъкна с минимален аванс в Плевен

27-11-2017 21:02 | BGbasket.com

Черно море Тича победи трудно Спартак Плевен с 88-85 в първия мач от втория предварителен кръг от турнира за Купа България. Срещата премина през много обрати и драма. Втората среща е във Варна на 6-и декември, а напред към осмицата на турнира ще продължи победителят от сборния резултат от двата мача.

След равностойни първи няколко минути гостите излязоха напред, а след 10 минути водеха с 20-16. Началото на втори период също беше доста оспорвано, но след серия от 17-2 Черно море се откъсна напред, а малко след това разликата беше 15 точки. След подновяването на играта обаче плевенчани затегнаха защитата и след силна стрелба от тройката стопиха големия си дефицит и обърнаха резултата за 64-63 след 30 минути игра. Спартак води дълго през последната четвърт, но в последната минута варненци стигнаха до обрат. Те вкараха 7 безответни точки, за да затворят мача с 3 разлика.

Милиян Боцка беше най-резултатен за победителите с 23 точки, като добави и 6 борби. 21 отбеляза Цветослав Острев, а със 17 точки и 8 борби се включи Симеон Илиев.

За Спартак Константин Коев наниза 35 точки, (6/8 от тройката), а 17 точки регистрира Седрик Боуен. По 12 точки добавиха Николай Маринов и дебютиращият за отбора Милен Дудев.