Нищо ново след паузата - разгромна победа за Монтана

25-11-2017 17:32 | BGbasket.com

Монтана 2003 регистрира поредната си победа с 30 и повече точки в А група - жени, Запад - 96-47 при гостуването си на НСА в София.

След подновяването на шампионата след паузата за националните отбори, нищо не се промени особено и Монтана записа пета поредна победа. НСА остава с един успех след пет кръга в първенството.

Монтана взе 10 точки аванс още в първата част, а във втората и третата ограничи НСА до едва 7 точки - общо 14 в 20 минути игра. Във всяка от четвъртините гостите успяваха да вкарат 20 и повече, докато стигнат до солидната разлика.

За разлика от последните си два мача, този път Монтана не успя да отбележи 100 точки.

Всички състезателки на Стефан Михайлов се появиха в игра, като времето им бе почти по равно.

15-годишната Габриела Ангелова игра 12 минути, като за тях реализира и цели 8 точки.

Цветомира Шаренкапова отбеляза 16 за успеха, Дебора Филипова добави 13.

За НСА резервите не отбелязаха нито една точка, а Мария Светославова завърши с най-много - 12.